Treść strony
Wyciągi bankowe
Wyciąg bankowy jest dokumentem zbiorczym, przedstawiającym obroty za dany okres na rachunku bankowym. Zawarta jest w nim informacja o operacjach pieniężnych uznających i obciążających rachunek z dyspozycji właściciela konta lub dyspozycji różnych kontrahentów, księgowania odsetek i prowizji, a także informację o saldzie początkowym i końcowym rachunku
Polecenie zapłaty
Polecenie Zapłaty to wygodna, bezpieczna i szybka forma regulowania powtarzających się płatności, niezależnie od kwoty oraz ich częstotliwości. Wykorzystując Polecenie Zapłaty możesz opłacić:
- usługi telekomunikacyjne
- abonament płatnej telewizji
- składki ubezpieczenia
- rachunki za energię elektryczną, cieplną i gaz
- prenumeratę czasopism
- raty pożyczek.
Polecenie Zapłaty realizowane jest w sposób całkowicie bezpieczny, drogą elektroniczną (system wymiany danych ELIXIR).
Korzystający z Polecenia Zapłaty zachowują dostęp do informacji na temat wydatków ponoszonych z tytułu wszystkich realizowanych w ten sposób opłat. Oprócz wyciągu z rachunku bankowego, otrzymują wysyłane przez wierzyciela rachunki/faktury za kupione produkty i usługi.
Rozliczenia pieniężne
Bankowe rozliczenia pieniężne są to operacje bankowe polegające na dokonywaniu zmian w stanie środków na rachunku bankowym na zlecenie klienta lub w wyniku czynności, które z mocy prawa powodują takie zmiany. Bankowe rozliczenia pieniężne są prowadzone w formie gotówkowej i bezgotówkowej.
Rozliczeń bezgotówkowych dokonuje się za pomocą:
- poleceń przelewu,
- stałych zleceń,
- kart płatniczych.
Rozliczenia gotówkowe przeprowadza się poprzez:
- operację w kasie banku,
- operację z użyciem bankomatów.
Depozyty wartościowe i rzeczowe
W swej kompleksowej ofercie Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim proponuje Państwu usługę „Depozyt”.
Jeżeli posiadacie Państwo przedmioty, które chcielibyście przechowywać bezpiecznie, lub poza Waszą siedzibą, czy też wymagane jest ograniczenie dostępu do tych wartości - Bank przyjmie na przechowanie taki przedmiot w formie depozytu.
Depozytem może być rzecz ruchoma, w szczególności: książeczka oszczędnościowa, przedmiot wartościowy, papiery wartościowe, bony oszczędnościowe, certyfikaty, duplikaty kluczy oraz kruszce.
Przechowywanie przedmiotów w tej formie nie wymaga dodatkowych nakładów związanych z zabezpieczeniem przedmiotu, ograniczaniem do niego dostępu osób nieupoważnionych, nie ponosicie Państwo kosztów ubezpieczenia. Państwa dobra są u Nas bezpieczne – jak w Banku.
Gwarancje i poręczenia bankowe
Gwarancja jest podjętym na zlecenie Klienta (Zleceniodawcy) zobowiązaniem Banku do wypłacenia Beneficjentowi kwoty, określonej w treści gwarancji, jeżeli Zleceniodawca nie wywiąże się ze zobowiązań umownych. Wypłata z gwarancji jest dokonywana przez Bank po przedłożeniu przez Beneficjenta żądania zapłaty należnej mu kwoty.
Oferujemy następujące rodzaje gwarancji:
- przetargowe (wadialne),
- zwrotu zaliczki,
- należytego wykonania umowy,
- spłaty kredytu
- terminowej zapłaty za zakupione towary / usługi
- zapłaty rat leaisingowych
- zapłaty długu celnego
- akcyzowe
- gwarancje obce (LORO)
a) awizowanie gwarancji
b) rejestrowanie gwarancji
c) potwierdzenie gwarancji
d) udzielenie gwarancji własnej pod regwarancję innego banku
e) rozczenia z gwarancji obcych
f) akta gwarancji obcych
g) rejestr gwarancji obcych
Poręczenie bankowe jest pisemnym zobowiązaniem Banku do wykonania określonego śgearancjiwiadczenia pieniężnego na rzecz Beneficjenta (Wierzyciela), po spełnieniu przez niego warunków, określonych w treści poręczenia, w przypadku gdyby Zleceniodawca poręczenia (Dłużnik) nie wywiązał się ze swoich zobowiązań pieniężnych wobec Beneficjenta. W świetle prawa poręczenie jest umową pomiędzy poręczycielem i wierzycielem, uregulowaną przepisami Kodeksu Cywilnego.
Bank udziela poręczenia jako zabezpieczenia:
- zapłaty kwoty wadium
- spłaty kredytu
- wekslowe