Treść strony
Apple Pay w naszym banku. Płać wygodniej, szybciej, bezpieczniej.
Płacąc za pomocą Apple Pay, korzystasz ze wszystkich zalet karty płatniczej naszego banku. Takie transakcje są łatwe, bezpieczne i poufne. Zyskujesz też wygodę – teraz na zakupy nie musisz zabierać portfela bo wystarczy, że masz ze sobą swojego iPhone’a.
Płacąc za pomocą Apple Pay poprzez iPhone’a, Apple Watch, iPada lub Maca*, korzystasz ze wszystkich zalet karty płatniczej naszego banku. Płacenie z Apple Pay jest proste, a usługa działa z urządzeniami, których używasz na co dzień. Dane Twojej karty pozostają bezpieczne, ponieważ nie są przechowywane w urządzeniu ani udostępniane podczas transakcji. Płacenie w sklepach, aplikacjach mobilnych (czyli popularnych „apkach”) i internecie jeszcze nigdy nie było tak łatwe, bezpieczne i poufne.
Zabezpieczenia i prywatność
Karta płatnicza naszego banku z Apple Pay. Bezpieczniejsze, bardziej poufne płatności.
Podczas zakupów Apple Pay wykorzystuje numer przypisany konkretnemu urządzeniu i unikalny kod transakcji. Pełny numer karty nigdy nie jest przechowywany w urządzeniu ani na serwerach Apple i nie może być udostępniany sprzedawcom. Apple Pay nie zachowuje danych o transakcjach, które dałoby się powiązać z Twoją tożsamością, zatem wszystkich zakupów dokonujesz całkowicie poufnie.
Jak dodać kartę?
Dodanie karty płatniczej do usługi Apple Pay jest proste. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.
iPhone
• Otwórz aplikację Wallet.
• Stuknij znak „+” w prawym górnym rogu.
• Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes lub wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą aparatu iPhone’a.
Apple Watch
• Otwórz aplikację Apple Watch w iPhonie.
• Otwórz sekcję „Wallet i Apple Pay”, a następnie wybierz opcję „Dodaj kartę kredytową/debetową”.
• Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes. Albo wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą aparatu iPhone’a.
iPad
• Przejdź do Ustawień.
• Otwórz sekcję „Wallet i Apple Pay”, a następnie wybierz opcję „Dodaj kartę kredytową/debetową”.
• Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes. Albo wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą aparatu iPada.
MacBook Pro z czytnikiem Touch ID
• Otwórz Preferencje systemowe.
• Otwórz sekcję „Wallet i Apple Pay”, a następnie wybierz opcję „Dodaj kartę”.
• Wprowadź kod zabezpieczający swojej karty, aby dodać kartę kredytową lub debetową powiązaną z Twoim kontem iTunes. Albo wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i zeskanuj dane karty za pomocą kamery MacBooka Pro.
Jak płacić?
Z Apple Pay płacisz szybciej i bezpieczniej.
Płatności w sklepach
Apple Pay to bezpieczniejszy i szybszy sposób płacenia w sklepach za pomocą iPhone’a i Apple Watch. Będąc przy kasie, możesz błyskawicznie zapłacić za pomocą urządzeń, których używasz na co dzień*.
Aby zapłacić przy użyciu Face ID, kliknij dwukrotnie boczny przycisk, spójrz na ekran, a następnie zbliż iPhone’a do czytnika. Jeśli chcesz zapłacić przy użyciu Touch ID, zbliż iPhone’a do czytnika, trzymając palec na czujniku Touch ID.
Płacąc zegarkiem Apple Watch, kliknij dwukrotnie boczny przycisk i zbliż Apple Watch do czytnika.
Płacenie w apkach i witrynach internetowych
Apple Pay to prostsza i szybsza metoda płacenia w aplikacjach i internecie, która nie wymaga zakładania kont ani wypełniania długich formularzy*.
Aby za pomocą iPhone’a lub iPada zapłacić w aplikacji lub witrynie internetowej otwartej w Safari, wybierz Apple Pay na etapie finalizowania transakcji i dokonaj płatności, korzystając z Face ID lub Touch ID.
Aby zapłacić w witrynie internetowej otwartej w Safari na Macu, wybierz Apple Pay i dokonaj płatności, korzystając z iPhone’a lub zegarka Apple Watch. Na MacBooku Pro możesz płacić, używając Touch ID na pasku Touch Bar.
Gdzie można płacić?
Apple Pay działa wszędzie tam, gdzie widnieją poniższe symbole
*Lista urządzeń zgodnych z Apple Pay jest dostępna na stronie: http://support.apple.com/km207105
___________________________________________________________________________________________________
Zmiany funkcjonalności portalu Kartosfera.pl
Informujemy o wprowadzeniu nowych funkcji na portalu Kartosfera.pl. Szczegóły opisaliśmy w Podręczniku Użytkownika dostępnym w portalu Kartosfera.pl (https://www.kartosfera.pl/FrontWeb/#!/login) lub po kliknięciu na link poniżej:
___________________________________________________________
Karty płatnicze
Osoby posiadające karty płatnicze wydawane przez Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim mogą korzystać z Krajowego Systemu Zastrzegania Kart obsługiwanego przez Związek Banków Polskich. Numer telefonu pod którym funkcjonuje Krajowy System Zastrzegania Kart to (+48) 828 828 828.
Dodatkowo w sprawie wszelkich spraw związanych z funkcjonowaniem kart można dzwonić pod numery:
- 0 801 321 456
- 86 215 50 00
oraz w sprawie zastrzeżenia kart: 86 215 50 50.
Pod wskazanymi numerami telefonów pracownicy Grupy BPS wyjasnią wszelkie sprawy związane z kartami płatniczymi.
___________________________________________________________
Dodatkowe zabezpieczenie transakcji zbliżeniowych
W przypadku transakcji transakcji zbliżeniowych w Banku funkcjonuje tzw. limit kumulatywny.
Limit kumulatywny wynosi 200 PLN (nie jest to limit dzienny czy miesięczny) - to mechanizm zliczający wartość następujących po sobie transakcji zbliżeniowych bez wprowadzenia kodu PIN, bez względu na rozpiętość czasową, w której zostały dokonane. Jest to ograniczenie wykonywania transakcji zbliżeniowych bez wprowadzania kodu PIN poprzez zliczanie ich wartości i uniemożliwienie realizacji kolejnej bez wcześniejszego uwierzytelnienia kodem PIN. Po wykonaniu transakcji zbliżeniowych bez kodu PIN, których wartość spowoduje przekroczenie sumy 200 PLN zliczanych przez system dalsze operacje metodą zbliżeniową zostają zablokowane. Wówczas należy dokonać transakcji w formie tradycyjnej (włożyć kartę do terminala i wprowadzić kod PIN), wtedy transakcja zostanie wykonana (oczywiście jeżeli karta jest aktywna, środki dostępne, a kod PIN poprawny). Każda zrealizowana transakcja z użyciem kodu PIN spowoduje reset licznika i rozpoczęcie zliczania sumy 200 PLN bez kodu PIN od nowa.
Nie ma możliwości samodzielnego określenia i zmiany wysokości tego limitu, gdyż jest on ustalony dla wszystkich kart zbliżeniowych (debetowych) – w jednakowej wysokości suma 200 PLN.
Poniżej przykład działania wprowadzonego limitu kumulatywnego:
Posiadacz karty wykonuje transakcje zbliżeniowe kolejno na 40 PLN, 60 PLN, 80 PLN, 30 PLN. Podczas wykonania transakcji wymienionej jako ostatnia, na kwotę 30 PLN transakcja nie będzie możliwa do realizacji w trybie zbliżeniowym bez kodu PIN, ponieważ łączna suma tych transakcji przekracza 200 PLN (210 PLN). Terminal odmówi autoryzacji transakcji, jednakże po włożeniu karty do czytnika terminala i wprowadzeniu kodu PIN, transakcja dojdzie do skutku.
___________________________________________________________
3D-Secure
Bank wraz z Grupą BPS udostępnia Państwu opartą na technologii 3D-Secure usługę Verified by Visa/MasterCard SecureCode aby zapewnić najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa dla płatności kartami Visa/MasterCard w internecie.
Technologia 3D-Secure umożliwia wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia dla transakcji dokonywanych w internecie, chroniąc dane karty przed wykorzystaniem przez niepowołaną osobę. Dokonując płatności on-line z wykorzystaniem usługi Verified by Visa/MasterCard SecureCode użytkownik musi dodatkowo potwierdzić, że jest posiadaczem karty, za pomocą której realizowana jest transakcja. Równocześnie płatność za pomocą tego systemu gwarantuje użytkownikowi, że sklep, w którym dokonuje transakcji, stosuje najwyższe środki bezpieczeństwa. Usługa 3D-Secure uwierzytelnia obie strony transakcji: kupującego za pomocą karty oraz sprzedawcę internetowego. W ten sposób chroni obydwie strony transakcji przed ryzykiem nieuprawnionego użycia karty w internecie.
Rejestracja usługi 3D-Secure jest bezpłatna i dokonywana jednokrotnie podczas płatności za transakcję w internecie.